архів статей
можна подивитися тутанонси статей

ПОЛЬСЬКІ ЛОЛІТИ

Повісті М.Гретковської "Беладонна" та П.Петуха "Самі для себе", які складають книжку "Сцена з позашлюбного життя", поєднані єдиною тематикою — темою адюльтеру. Попри винахідливість та еротичність описів інтимного життя, автори розповідають про адюльтер традиційно — це любовний трикутник, який руйнує сімейні узи.
докладніше тут

ВАЖКА РОБОТА ІДІОТА

За останні кілька десятків років у світовій літературі романів на кшталт "герой нашого часу" з'явилося більше, ніж протягом попередніх кількох століть. Книжка Мартена Пажа "Як я став ідіотом" (2001 р.), — чергова у серії оповідань про покоління ХYZ. У ньому розповідається, як сучасним французьких молодикам заважає жити інтелект.
докладніше тут

ВОГОНЬ МОЇХ ЧРЕСЕЛ

Весь "станіславський феномен" — це не "туга за несправжнім", як вважає Іздрик, а "лихо з ненашим", себто споконвічний спротив шовінізмові пролетарських столиць, що має позалітературну природу. Це чудова школа цілком стоїчного протиборства: якщо не можна відмінити окупаційно-спілчанський час як фізичну величину, то вільно буде заборонити його відлік у своєму творі й писати про капці та піжами якого-небудь Фріца Ріттена фон Герцмановського-Орляндо.
докладніше тут

ВСІ ЛЮДИ — СЕСТРИ?

Як відомо, будь-яке статеве розмежування у нестатевій сфері свідчить про комплекс неповноцінності. Певно, саме з цим зітнувся Василь Габор, укладаючи грубезний фоліант під назвою "Незнайома. Антологія української "жіночої" прози та есеїстики другої пол.. ХХ — поч. ХХІ ст."
докладніше тут

ДІЯҐНОСТИКА ВІД ПРОЦЮКА

Коротше, на прикладі Степана Процюка як безперечного учасника "станиславівського феномену", дається спостерегти наступне. Провінційні топоси сьогодення, як правило, не завжди мають свій власний розгалужений літературний текст. Тому коли автор винаходить персональну мітологію, то виходить деміюргія, воццекургія й безперечний феномен із плевритом на ранок. А якщо в нього не стає сили на опис метафізики місця з нуля (а не з соціяльно заповіданої топографії, як у "харківського" Жадана чи "донецького" Солов'я), то варто вступати в АУП.
докладніше тут

ДИТЯЧІ ІЛЮЗІЇ

У книзі Тетяна Винокурова-Садиченко. Жарт. Із життя психів вимальовуються картини життя підлітків у школі та долі дорослих людей. Магія надає книзі чарівністі — герої вміють матеріалізувати свої ідеї, а вдома у шафі у головної героїні живе фантастична істота гремлін. Навіть у впізнаванні копій штампів фентезійній літератури в прозі дівчини є щось приємне та хвилююче.
докладніше тутПовна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Книжковий секс

Ксенія ВЛАДИМИРОВА, Київ.
Серпень 14, 2006 р., понеділок.

Відома українська письменниця Марина Мечнікова у передмові до нового роману Люби Клименко "Великий секс у Малих Підгуляївцях" стверджує: по-перше, Люба Клименко — це літературна містифікація, по-друге, саме вона "першою додумалася внести в свою єротичну прозу елемент, яким нехтували чи не володіли всі попередні (звичайно, читані мною, а не назагал) єротичні письменники".

З тим, що Люба Клименко — псевдонім, важко не погодитися. Занадто добре вона володіє словом, суржик книги сприймається скоріше як стилізація досвідченого письменника, особливо якщо порівняти з львівською говіркою "пор'ядної львівської пані" першого роману письменниці.

Інше твердження Марини Меднікової про новаторство Люби Клименко інакше як містифікацією та лукавством назвати не можна. Роман насичений інтонаціями "Енеїди" Івана Котляревського, бурлескно-травестійними традиціями, та українською сміховою культурою, такою ж давньою, як сам український народ.

"Великий секс у Малих Підгуляївцях" можна назвати постмодерністським літературним експериментом, кодом для розшифровки якого може стати дослідження М.Бахтіна "Творчість Франсуа Рабле та народна культура середньовіччя та ренесансу".

Героїня Галя Славка та село, де вона мешкає, зійшло зі сторінок фольклорних текстів, які були перед тим відрефлексовані самою письменницею — назвемо її умовно "Любою Клименко". Всі персонажі книжки нереально гротескно тілесні. Дівчина під час оргазму співає сороміцькі пісні; вона переконана, що плодючість землі та худоби залежить від кількості статевих актів людей. Вона шанує чарочку та сходить під землю у царство скіфського царя Осрісіса, де стає його коханкою. Вона не тільки смачно описує тілесний низ, але й все, що з нього випорскується. Вона занадто правильно використовує числову міфологічну символіку: її перебування у підземному світі триває саме три дні.

В цю ігрову систему вписується й суржик книги — адже в святковому свавіллі можна все.

Люба Клименко. Великий секс у Малих Підгуляївцях. — Київ: Дуліби, 2006. (Серія text-драйв)

Статтю запозичено з часопису .

КИЕВ СИТИ
Регулярность: два раза в месяц.
Подписной индекс: 94658

Журнал можно приобрести:

• Киоски "Союздрук",
• Газетные раскладки по городу и вблизи станций метрополитена.
• Супермаркеты семейной покупки: Фуршет, ЭКО, Мегамаркет.
• Торговые центры: Глобус, Метроград, ГородОК, Променада центр, Альта-Центр, Универмаг "Украина", супермаркеты "Эко".