анонсы

РОБЕРТ ШЕКЛИ В РЕАНИМАЦИИ
Дочь писателя Аня Шекли просит о помощи.

Обнародована официальная информация о состоянии здоровья писателя Роберта Шекли, легенды американской фантастики. Сейчас Роберт Шекли находится в реанимации в киевской клинике «Борис». Две недели назад у него отказало легкое, некоторое время он не мог говорить. В Киев из Америки уже выехала семья писателя.

полный текст здесь

МАГІЯ СВІТЛА

Вперше на пострадянському просторі галерея "Арт-Блюз" (Київ) пропонує познайомитися з творчісттю італійського митця Антоніо Тамбурро, одного з найпопулярніших сучасних італійських живописців. Протягом останніх років він займає перші позиції в професійних арт-рейтингах Европи, США і Канади.
полный текст здесь

НОВЫЙ ОТЧЕТ
ИЛЬИ ЧИЧКАНА


С 12 мая галерея L-Art представляет выставку Ильи Чичкана "POPSART". Это первый после долгого перерыва персональный проект художника.
полный текст здесь

ПРОСТІР 13-31

13-31 травня галерея "Гончарі" пропонує відвідати виставку Юлії Бородай "Простір 13-31" (емаль). Це окремий самодостатній таємничий світ, де немає випадковостей, лише відзеркалення, вторення, параллель між подібними гончарством і емаллю, мистецтвом прадавнім і мистецтвом сьогоднішнім, змінилась лише оболонка, техніка передачі складної мови.
полный текст здесь


страница календаря

БЛАЖЕННЫ НЕ ВИДЕВШИЕ,
НО УВЕРОВАВШИЕ


Следующее воскресенье после пасхального называют Антипасхой и вспоминают в этот день апостола Фому. Несмотря на свидетельство других учеников, Фома не решался верить в чудо Воскресения до тех пор, пока он сам не увидит на руках воскресшего Господа ран от гвоздей и не вложит перста руки своей в ребра Его, пронзенные копьём.
полный текст здесь

ПАСХА, ГОСПОДНЯ ПАСХА!

Пасха — главный христианский праздник, который называют "Царем дней" и "Праздником праздников".
полный текст здесь

ОСАННА В ВЫШНИХ

Праздник Входа Господня в Иерусалим, или Вербное воскресенье, начинает 6-ую неделю Великого поста, которая называется Неделей «Ваий», «Цветоносной», «Цветной».
полный текст здесь

Культурный тренажер. Интернет-журнал о культуре / Страница календаря / Любитель киевской старины. Да веселятся небеса ДА ВЕСЕЛЯТСЯ НЕБЕСА

7 апреля православные празднуют Благовещение Пресвятой Богородицы.
полный текст здесь
архив новостей

27 лютого 2006 року
30 січня 2006 року
03 січня 2006 року
12 декабря 2005 года
05 декабря 2005 года
28 ноября 2005 года
21 ноября 2005 года
14 ноября 2005 года
07 ноября 2005 года
24 октября 2005 года
17 октября 2005 года
03 октября 2005 года
19 сентября — 26 сентября 2005 года
05 сентября 2005 года
29 августа 2005 года
22 августа 2005 года
08 августа 2005 года
01 августа 2005 года
25 июля 2005 года
01 июля — 01 июня 2005 года
01 июня — 12 апреля 2005 года


Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
L’art pour l’art

Травень 09, 2005 р., понеділок.

Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА та Німецький культурний центр Ґете-Інститут у Києві 21 травня — 19 червня 2005 представляють виставку L’art pour l’art. Це кращі зразки плакатів, створених мюнхенським дизайнерським бюро Mendell&Oberer для різноманітних культурно-мистецьких інституцій. Тобто, це "мистецтво", створене для "мистецтва".

Але в позірній простоті пояснення назви виставки криється інтрига: скільки мистецтва є у цих плакатах, який зв’язок між дизайном і мистецтвом, чи можна узагалі поєднувати ці дві царини — мистецтво і дизайн?

Нью-йоркський дизайнер Іван Чермаєфф у своїй статті до каталогу виставки твердить, що мистецтво і дизайн не мають нічого спільного: "Багато хто наївно вважає, що графічний дизайн, який при поверховому розгляді сприймається як цікаве мистецтво, автоматично є добрим графічним дизайном. Це неправильно. Не менш неправильним є й припущення, що той графічний дизайн, який найбільше нагадує загальновизнані форми картин, рисунків чи скульптур, і є найкращим дизайном. Це теж неправда.

Графічний дизайн — це насамперед комунікація. Він вимагає уваги і спонукає до роздумів на певну тему."

Саме за таким принципом сформовано виставку: тут представлено плакати, що максимально чітко передають інформацію про мистецьку подію або інституцію. І в цьому сенсі вони є "шедеврами" інформативності, тобто, "мистецтвом" для "мистецтва".

Фахівець з візуальної комунікації Карл Міхаель Армер, зі свого боку, каже: "Плакат — це засіб досягнення мети, створений, щоби виконувати завдання замовника. Отож плакат — це повна протилежність до "мистецтва задля мистецтва"… "L’art pour l’art" у цьому випадку слід розуміти не в тому сенсі, в якому сформулював цю фразу 1836 року філософ Віктор Кузен: не як "мистецтво заради мистецтва", а в прямому значенні — як "мистецтво для мистецтва".

Плакат вважають "діалогом з відсутнім співрозмовником" і якщо плакатові такого діалогу розпочати не вдалося, то, значить, він не виконав свого завдання. Плакати виставки "L’art pour l’art" своєю метою мали передовсім такий діалог і, на думку творців виставки, виконали його на сто відсотків.

Відкриття: 20 травня, п’ятниця, о 19:00.
Прес-конференція: 20 травня о 17:30 у ЦСМ, вул.Сковороди 2.

Джерело: Німецький культурний центр Ґете-Інститут та Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА