анонсы

РОБЕРТ ШЕКЛИ В РЕАНИМАЦИИ
Дочь писателя Аня Шекли просит о помощи.

Обнародована официальная информация о состоянии здоровья писателя Роберта Шекли, легенды американской фантастики. Сейчас Роберт Шекли находится в реанимации в киевской клинике «Борис». Две недели назад у него отказало легкое, некоторое время он не мог говорить. В Киев из Америки уже выехала семья писателя.

полный текст здесь

L’ART POUR L’ART

Виставка L’art pour l’art — це кращі зразки плакатів, створених мюнхенським дизайнерським бюро Mendell&Oberer для різноманітних культурно-мистецьких інституцій. Тобто, це "мистецтво", створене для "мистецтва".
полный текст здесь

ЄВРОПЕЙСЬКА ЦИФРОВА БІБЛІОТЕКА

Шість європейських країн — Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Польща та Угорщина — оголосили підтримку нового проекту "Європейська цифрова бібліотека".
полный текст здесь

НОВЫЙ ОТЧЕТ
ИЛЬИ ЧИЧКАНА


С 12 мая галерея L-Art представляет выставку Ильи Чичкана "POPSART". Это первый после долгого перерыва персональный проект художника.
полный текст здесь

МАГІЯ СВІТЛА

Вперше на пострадянському просторі галерея "Арт-Блюз" (Київ) пропонує познайомитися з творчісттю італійського митця Антоніо Тамбурро, одного з найпопулярніших сучасних італійських живописців. Протягом останніх років він займає перші позиції в професійних арт-рейтингах Европи, США і Канади.
полный текст здесь






страница календаря

БЛАЖЕННЫ НЕ ВИДЕВШИЕ,
НО УВЕРОВАВШИЕ


Следующее воскресенье после пасхального называют Антипасхой и вспоминают в этот день апостола Фому. Несмотря на свидетельство других учеников, Фома не решался верить в чудо Воскресения до тех пор, пока он сам не увидит на руках воскресшего Господа ран от гвоздей и не вложит перста руки своей в ребра Его, пронзенные копьём.
полный текст здесь

ПАСХА, ГОСПОДНЯ ПАСХА!

Пасха — главный христианский праздник, который называют "Царем дней" и "Праздником праздников".
полный текст здесь

ОСАННА В ВЫШНИХ

Праздник Входа Господня в Иерусалим, или Вербное воскресенье, начинает 6-ую неделю Великого поста, которая называется Неделей «Ваий», «Цветоносной», «Цветной».
полный текст здесь

Культурный тренажер. Интернет-журнал о культуре / Страница календаря / Любитель киевской старины. Да веселятся небеса ДА ВЕСЕЛЯТСЯ НЕБЕСА

7 апреля православные празднуют Благовещение Пресвятой Богородицы.
полный текст здесь




архив новостей

27 лютого 2006 року
30 січня 2006 року
03 січня 2006 року
12 декабря 2005 года
05 декабря 2005 года
28 ноября 2005 года
21 ноября 2005 года
14 ноября 2005 года
07 ноября 2005 года
24 октября 2005 года
17 октября 2005 года
03 октября 2005 года
19 сентября — 26 сентября 2005 года
05 сентября 2005 года
29 августа 2005 года
22 августа 2005 года
08 августа 2005 года
01 августа 2005 года
25 июля 2005 года
01 июля — 01 июня 2005 года
01 июня — 12 апреля 2005 года


Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Простір 13-31

Травень 09, 2005 р., понеділок.

13-31 травня галерея "Гончарі" пропонує відвідати виставку Юлії Бородай "Простір 13-31" (емаль).

«Пронирлива інтернаціоналізація не минає традиційних форм мистецтва, навіть мистецтва декоративно-прикладного. Тож слідуючи тенденціям сьогоднішньої моди ми все частіше звертаємось на Схід, до більш цільних, самодостатніх культур, де є особливе ставлення і до історії і до мови і до мистецтва. Замість оспівувати і надихатися власним етносом, ми все ще заглядаємось на чуже. Залишене без уваги своє натомність залишає багато питань...

13-31 — певний магічний код, цифри, що символізують дзеркало, повторення культур, етап творчості, термін дії... Мистецтво стає посередником в передачі магічного коду...

Простір 13-31 — окремий самодостатній таємничий світ, де немає випадковостей, лише відзеркалення, вторення, параллель між подібними гончарством і емаллю, мистецтвом прадавнім і мистецтвом сьогоднішнім, змінилась лише оболонка, техніка передачі складної семантичної мови. Глядач є частиною ірреального простору, об’єктом відображень, що відбиваються у дзеркальних поверхнях металу...

Знахідка, віднайдений дорогоцінний скарб, ледь присипаний теплого кольору піском, немає ні стелі ні підлоги лише дотикові відчуття лискучої поверхні цинку та латуні, шершавої шкіри та фактурної емалі, яка зберігає в собі енергетику вогню, що її виплавляв. Немов машина часу переносить нас в ті часи, коли всі вироби були рукотворні, і на кожному зберігалася часточка людського тепла і любові...

Автономний простір протистоїть інтеграції, у пошуках свого глибинного коріння ми починаємо краще розуміти світ, захоплюючись незвіданим у дзеркалі бачимо себе...»

Ю. Бородай, Київ, 2005.

Джерело: галерея "Гончарі"