анонсы

В КИЕВЕ СНИМАЮТ МЕЛОДРАМУ

Продолжаются съемки мелодрамы "Красный жемчуг любви". По сюжету действие происходит в Киеве. Съемочная группа имеет интернациональный состав (режиссер из Эстонии, актеры из России), но съемки проходят только в Украине.
докладніше тут

ТИСНЕННЯ НА ШКІРІ

У Львові триває виставка майстра тиснення на шкірі Ігоря Копчика. Над багатьма картинами автор працював по півроку, деякі доводилось творити понад рік.
докладніше тут

УКРАЇНСЬКІ НОВЕЛИ ПЕРЕКЛАДЕНО ЯПОНСЬКОЮ

У токійських книгарнях з'явився япономовний переклад збірки сучасної української новели. Це важлива подія для нашої культури, адже з української літератури в Японії, окрім Тараса Шевченка, фактично нікого не знають.
докладніше тут

ПІСНЯР-ПИСЬМЕННИК

Ватажок "Скрябіна" Кузьма (Андрій Кузьменко) вирішив, мабуть таки, не на жарт пробитися в письменницьке середовище. Пісняр тільки-но нещодавно завершив писати свою першу в житті книжку, але вже нині має наполовину готовим наступний доробок.
докладніше тут
архив новостей

27 лютого 2006 року
30 січня 2006 року
03 січня 2006 року
12 декабря 2005 года
05 декабря 2005 года
28 ноября 2005 года
21 ноября 2005 года
14 ноября 2005 года
07 ноября 2005 года
24 октября 2005 года
17 октября 2005 года
03 октября 2005 года
19 сентября — 26 сентября 2005 года
05 сентября 2005 года
29 августа 2005 года
22 августа 2005 года
08 августа 2005 года
01 августа 2005 года
25 июля 2005 года
01 июля — 01 июня 2005 года
01 июня — 12 апреля 2005 года


Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
До України повернувся Ростислав Штинь

Юрко ЗЕЛЕНИЙ, ФДР (http://www.fdr.com.ua).
Грудень 09, п'ятниця.

Після більш, ніж десятилітнього блукання по світах до України повернувся Ростислав Штинь — пісняр та впровадник, який стояв біля витоків сучасної Української музики ще наприкінці 1980-х років. Саме йому належить створення таки першої вітчизняної повноцінної шоу-бізнесової установи (в правильному, не викривленому совком розумінні) під назвою "Ростислав-ШОУ", яка запропонувала на той час настільки передовий світогляд, до якого наша галузь видовищ доходить лише зараз, через півтора десятиліття. Можна впевнено вважати пана Ростислава засновником Українського шоу-бізнесу, принаймні — одним з перших точно. За досить недовге, попри те яскраве існування "Ростислав-ШОУ" з агенцією встигли плідно поспівпрацювати Оксана Білозір, Мертвий Півень, Скрябін, Сестричка Віка, Ірина Білик.

Проте облишмо справи шоу-бізнесові — не тільки і не стільки в них полягають здобутки мистця. Набагато ціннішими видаються його музичні напрацювання. У 1988 році співак, музикант, композитор Ростислав Штинь започаткував ново-хвильового Опального Принца. Товариство йому склали Юрок Штинь (клавішні, слова, вигадування музики) та Роман Брицький (верстачне знаряддя, оздоба). Трійця почала змішувати гуцульський мелос із незвичним на той час у "совку" звучанням романтичного року і невдовзі Принц виробив свій самобутній стиль.

Гурт здійснив досить таки відчутний вплив на Українську поп-рок сцену. Цей вплив ґрунтувався перш за все на цілковитій незалежності від умов й законів, які тоді диктував ринок, та безумовно на стилі, дусі і на якості музики. Вже тоді ОП відійшов від совєцко-естрадних устоїв і подужав рівень, не нижчий за тодішній західний. Єдиний пісенник "принців" "Нова Революція", випущений на касетах у 1990 році, за своїм звучанням, а тим паче за цінностями, оспіваними в ньому, не застарів й через 15 років. Слухаючи його, власне розумієш, хто насправді був зачинателем щирих, не парафінових "диких танців" та "геййа-гей". Видограї до пісень "Наш Прапор" та "Розмиті дороги" по праву можна вважати першими Українськими кліпами в сучасному розумінні цього поняття. Коли забувалися, то на вітчизняному ТБ "Наш Прапор" покручували ще до 2000 року, а на честь проголошення Україною Незалежності в 1991 році кліп навіть запустило європейське еМТіВі.

Крім Опального Принца, довкола Ростислава Штиня обертається ще одне визначне втілення — Loony Pelen. Пан Ростислав безпосередньої участі в ньому не брав, та'як мешкав вже у колишній капіталістичній частині Німеччини під назвою ФРН, однак його продюсерська тінь за цим проектом проглядається. Його брат Юрок Штинь, який головно і складав слова та музику для Опального Принца, разом з Володимиром Дебрянським (колишній учасник львівського Клубу Шанувальників Чаю — гурт, з якого вийшла низка знаних нині постатей у видовищній галузі, зокрема Олександр Ксенофонтов, впровадник і чоловік Руслани; Олег "Джон" Сук — згодом басист Мертвого Півня, а нині звукотворець і клавішник Ґорґішелі) започаткували Луні Пелен (Loony Pelen) і видали в 1995 році плиту "АМОК", рівної якій в Україні до нині так і не постало.

Зараз родоначальник вітчизняної індустрії видовищ крок за кроком вивчає сьогоднішній стан галузі, придивляється до змін, приглядається до подробиць, оживлює старі зв'язки та заводить нові, а також звозить зі світів на батьківщину свої особисті речі. Водночас пан Ростислав розглядає можливість зробити збирачам музики надзвичайний подарунок: перевидати Опального Принца та Луні Пелен на компакт-дисках. Це на заспів.

Джерело: http://www.fdr.com.ua